Beşiktaştan Son Dakika Aboubakar Açıklaması Geldi

Beşiktaştan Son Dakika Aboubakar Açıklaması Geldi

                                   

"Beşiktaş, son dakika Vincent Aboubakar açıklamasıyla gündemde! Siyah beyazlı ekip, eski teknik direktörleri Burak Yılmaz'ın Aboubakar hakkındaki sözlerinin ardından resmi bir açıklama yapma gereği duydu. Süper Lig'in güçlü temsilcisi Beşiktaş, Vincent Aboubakar ile ilgili önemli bir açıklama yaparak gündemi sarsmış durumda. Geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan teknik direktör Burak Yılmaz, Milliyet'ten Attila Gökçe'ye verdiği röportajda Kamerunlu golcü hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu."

İŞTE BURAK YILMAZ'IN ABOUBAKAR SÖZLERİ;

Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum..

Siyah beyazlı yönetim, Burak Yılmaz'ın bu sözlerinin ardından resmi siteden bir açıklama yayımladı.

İşte Beşiktaş'ın resmi sitesinden yapılan açıklama;

Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili olarak bugün basında yer alan iddia nedeniyle açıklama yapma gereği doğmuştur.
Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır.

Kulübümüzdeki tüm sporcuların, teknik kadroların ve personelin hak ediş ödemeleri, zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde Kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır. Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hak edişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır.

Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur. Futbolcunun acil oluşan ihtiyacını karşılamak için kulüpten alacağına mahsuben, oyuncunun huzuru da dikkate alınarak ödeme yapılmıştır. Kaldı ki bu miktar, çok da yüksek olmayan bir meblağdır.

Sağlık Kurulu Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün Vincent Aboubakar'ın sağlık durumu ile ilgili açıklaması ise şu şekildedir: “Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar’ın Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar